różne

Aktualizacja stron www

• Zakładki: 3

Największą wadą stron internetowych jest to, że wszystkie starzeją się i po pewnym czasie stają się po prostu niefunkcjonalne. Strony internetowe projektowane nawet kilka lat temu wyglądają dla nas dziś na mało profesjonalne. Nie można się temu dziwić, ponieważ branża związana z projektowaniem i tworzeniem stron www rozwija się błyskawicznie. Nowe rozwiązania pojawiają się nawet co miesiąc. Dlatego tak istotną kwestią jest aktualizowanie stron internetowych pod kątem treści i grafiki, ale też bezpieczeństwa i funkcjonalności. 

Aktualizowanie stron internetowych – na czym polega?

Taka usługa dedykowana jest przede wszystkim tym firmom, które chcą podążać za trendami i nie chcą zostawać w tyle za konkurencją. Najczęściej zlecają ją wykonawcy zewnętrznemu, chociaż duże firmy często zatrudniają profesjonalistów, którzy kompleksowo zajmują się prowadzeniem i rozwojem strony internetowej. Aktualizowanie stron internetowych jest zajęciem, które wymaga nakładu wiedzy, doświadczenia i czasu. Google wymusza co jakiś czas dokonywanie zmian, aby podążać za obowiązującymi trendami i być dla użytkowników wartościowym.

Co obejmuje aktualizowanie stron internetowych?

Zlecając usługę profesjonalistom, można liczyć na:

  • systematyczną aktualizację systemu WordPress lub innego,
  • tworzenie nowych treści i ich zamieszczanie,
  • rozszerzenie strony o nowe funkcjonalności,
  • modyfikowanie istniejących już podstron,
  • dodawanie nowych podstron,
  • aktualizację grafiki – raz na jakiś czas konieczne jest zaprojektowanie nowych elementów.

Dlaczego aktualizowanie stron internetowych jest tak istotne?

Mimo tego, że strona www działa dobrze i jest chętnie odwiedzana, może bardzo szybko się zdezaktualizować. Wynika to z błyskawicznie zmieniających się trendów. Taka sytuacja wywoła frustrację użytkowników, którzy niechętnie będą z niej korzystać, ale też ułatwi zadanie cyberprzestępcom. Można sobie tylko wyobrażać, jak niekorzystnie wpłynie to na wizerunek marki i sprzedaż.

Strona, która jest na bieżąco aktualizowana, wygląda profesjonalnie i można się po niej poruszać w sposób intuicyjny. Systematyczne aktualizowanie treści na stronie wpływa bardzo korzystnie na osiągane wyniki w wyszukiwarce Google.

3 rekomendacje
38 wyświetleń
bookmark icon