pozycjonowanie

Złote zasady pozycjonowania witryn internetowych

• Zakładki: 11

Stawiając swoje pierwsze kroki w Internecie, przedsiębiorstwa często liczy na natychmiastowy wzrost obrotów z tytułu wielu nowych klientów internetowych. Samo zbudowanie nowoczesnej i ciekawej responsywnej strony www jest tylko pierwszym z kroków prowadzących do sukcesów w marketingu internetowym – kolejne kroki mogą być nawet trudniejsze. Istotne jest przede wszystkim dostarczanie odpowiednich treści (content) na stronę i podstrony, a także skuteczne pozycjonowanie stron www – czyli podnoszenie ich pozycji w wyniku wyszukiwania poszczególnych fraz kojarzonych z danym biznesem, sprzedawanym towarem lub proponowaną usługą.

Znaczenie pozycjonowania w strategii marketingowej

Jeszcze kilka lat temu skuteczne pozycjonowanie stron www uznawane było za absolutnie dominujący sposób walczenia o swoją pozycję i ekspozycję w Internecie. Było to jednak w czasach, gdy niemal cały ruch w Internecie kierowany był z wyszukiwarek internetowych – te czasy jednak już dawno minęły i spora część ruchu konsumentów w sieci generowana jest chociażby z serwisów społecznościowych czy komunikatorów i hubów multimedialnych. Aby zachować konkurencyjność na rynku marketingu szeptanego, geolokalizacji czy grow hackingu – trzeba stale inwestować nie tylko w pozycję swojej strony w wynikach wyszukiwania Google. Zadbać trzeba także o obecność swojej marki w mediach społecznościowych i udostępnienie stałym oraz potencjalnym klientom innowacyjnych i szybkich kanałów komunikacji.

Ile kosztuje skuteczne pozycjonowanie stron www?

Kiedyś za skuteczne pozycjonowanie stron www odpowiadał zespół kilku osób – copywriterów i webadministratorów, którzy wspólnymi siłami wrzucali tworzone treści do kodu strony, dbając o wzrost jej pozycji w wynikach wyszukiwania poszczególnych słów kluczowych. Dzisiaj pozycjonowanie skutecznie wykonać może jeden pracownik wyposażony w odpowiednie narzędzia, w tym systemy zarządzania treścią cyfrową CMS. Wiedza, czyli „know-how” jest tutaj jednak najważniejsze i to doświadczenie zdobyte w pozycjonowaniu i optymalizacji stron www sprawia, że wykonywanie kolejnych zleceń SEO nawet w pojedynkę jest jak najbardziej możliwe, a przez to może być oferowane w niższej cenie.

11 rekomendacje
67 wyświetleń
bookmark icon