różne

Strony internetowe adaptujące się do urządzenia

• Zakładki: 9

Strona www to w XXI wieku prawdziwa wizytówka przedsiębiorstwa, a w ostatniej dekadzie także platforma sprzedażowa i komunikacyjna marki z jej stałymi i potencjalnymi klientami. Dlatego warto zadbać o to, aby strona firmy była maksymalnie funkcjonalna i prezentowała się estetycznie – bez względu na to, z jakiego urządzenia loguje się na niej internauta. Najlepsze wyniki jeśli chodzi o adaptowanie się witryn internetowych do konkretnych wyświetlaczy i systemów operacyjnych dają niewątpliwie strony responsywneSą one od samego początku projektowane i wykonywane w najbardziej uniwersalnych językach programowania, dzięki czemu mogą tę samą treść dostarczoną przez autora witryny dopasowywać pod względem proporcji, ułożenia czy grafiki do typu czy rozmiaru urządzenia, które wyświetla zawartość strony.

Kto powinien zainwestować w strony responsywne?

Inwestując w nową stronę www lub przechodząc proces optymalizacji swojej domeny warto od razu uwzględnić mnogość urządzeń mobilnych i szerokie spektrum aplikacji służących do przeglądania internetu. Strony responsywne gwarantują, że odwiedzając konkretny adres w sieci na setce różnych urządzeń, z różnymi procesorami graficznymi i programami multimedialnymi – zawsze otrzyma się treści zaprezentowane w sposób zgodny z wszystkimi zasadami publikowania w sieci. Stworzenie takiej innowacyjnej i adaptującej się do zmiennych warunków u odbiorcy strony firmowej pozwala zaprezentować się jako nowoczesne i idące z duchem czasu przedsiębiorstwo.

Sukces strony w warunkach konkurencji

Co jednak ważniejsze – strony responsywne zmniejszają odsetek klientów, którzy szybko wyłączają witrynę z powodu na bardzo brzydki design albo niekorzystne wyświetlanie interfejsu. To potencjalnie kilkanaście procent ruchu więcej, a więc z punktu widzenia biznesu cyfrowego – gra warta świeczki. Do projektowania takiej strony warto jednak zatrudnić profesjonalną agencję IT, ponieważ nie wystarczy skupić się na kwestiach czysto graficznych. Przy projektowaniu takich stron zastosowanie mają wszystkie inne naczelne zasady SEO, a więc zadbanie o wartościowy content na stronie czy funkcjonalny moduł sprzedażowy wzbogacone pozycjonowaniem i promowaniem treści. Trzeba zadbać o każdy z tych elementów prowadzonego w sieci biznesu, aby zachować konkurencyjność w dzisiejszych trudnych warunkach. 

9 rekomendacje
61 wyświetleń
bookmark icon