seo

Czym jest dofollow link?

• Zakładki: 5

Domyślnie wszystkie linki posiadają atrybut dofollow, chyba, że zostaną zmodyfikowane ręcznie albo w sposób automatyczny, poprzez ustawienia witryny, aby były linkami nofollow. Co ważne, sama w sobie wartość dofollow nie istnieje w HTML dla atrybutu rel. Jak działają dofollow linki i po co są? Zapraszamy do zapoznania się z naszym opracowaniem.

Dofollow link – jak działa?

Dzięki tego typu linkom a atrybucie dofollow, boty Google oraz innych popularnych wyszukiwarek mogą śledzić je i wchodzić na wskazane w nich strony internetowe. Skutkuje to tym, że są to linki wartościowe, cenione ze względu na SEO. Jeżeli konkretna witryna linkuje do wybranej strony www, wyszukiwarki i użytkownicy Internetu mogą je śledzić.

Jeśli mądrze stosujemy dofollow link, na pewno pomogą naszej witrynie osiągnąć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Dodatkowo, jeśli do strony www prowadzi dużo linków o atrybucie dofollow albo pochodzą one z popularnych i wartościowych dla botów witryn, wyszukiwarki na pewno będą ją faworyzować w prezentowanych wynikach dla danego słowa kluczowego. Należy jednak pamiętać, że linki to tylko jeden z wielu czynników, które wpływają na ranking Google i innych wyszukiwarek.

Dlaczego warto dbać o dobrą pozycję w wynikach wyszukiwania?

Aby strona internetowa spełniała dobrze swoją rolę, musi odwiedzać ją wielu użytkowników. Szanse na to bardzo rosną, jeśli witryna znajduje się na szczycie listy wyników wyszukiwania dla konkretnego słowa kluczowego. Bez pozycjonowania, jest to praktycznie niemożliwe. Każdy, kto chce podejść do tematu poważnie, powinien zatrudnić eksperta SEO lub sam poznać tajniki i metody stosowane przez specjalistów.

Warto pamiętać o tym, że pozycjonowanie stron www to proces stały, a więc działania muszą być podejmowane w sposób systematyczny. Trzeba poświęcić sporo czasu, a treści prezentowane na stronie firmowej muszą być naprawdę wartościowe. Można w ten sposób sporo zyskać, ponieważ większość użytkowników poszukuje usług i towarów właśnie przez Internet.

5 rekomendacje
62 wyświetlenia
bookmark icon