różne

Darmowa grafika do wykorzystania online

• Zakładki: 7

Każdy twórca treści w Internecie spotyka się prędzej czy później z oczywistym niedostatkiem jakościowych grafik, zdjęć czy obrazów, które mogłyby stanowić urozmaicenie dla jego publikowanych online materiałów. Rozwiązaniem tego problemu w idealnych warunkach byłoby zatrudnienie grafika, ale ogromna większość amatorskich twórców internetowego contentu stara się wszystko wykonywać samodzielnie i zarządzać swoją pierwszą domeną od podstaw ucząc się krok po kroku każdego aspektu tego fachu. Dla takich początkujących webmasterów bezpłatne zdjęcia stockowe mogą być prawdziwą kopalnią pomysłów i idealnych ujęć czy grafik dających się dopasować do niemal każdego tematu i branży. Nie ma więc znaczenia, czy prowadzisz stronę o motoryzacji, zwierzętach, kosmosie czy może blog o modzie albo polityce – bezpłatne zdjęcia stockowe stanowią idealne wręcz rozwiązanie.

Czy bezpłatne zdjęcia stockowe są tak dobre jak płatne?

Wiele osób szukających informacji o zdjęciach stockowych spotyka dość szybko rozróżnienie na portale bezpłatne i serwisy oczekujące za dostęp do swoich materiałów jakiejś abonamentowej opłaty. Pojawia się więc oczywiste pytanie, czy bezpłatne zdjęcia stockowe mogą być tak dobre i tak skutecznie zaspokajać potrzeby edytorskie i graficzne danego użytkownika, jak zdjęcia odpłatne. Odpowiedź na to nie jest jednoznaczna i jak to zazwyczaj ma miejsce w takich przypadkach – uzależniona jest od tego, jakie są potrzeby danego użytkownika i profil jego działalności.

Jeśli strona publikuje bardzo dużo materiałów i jest często odświeżana, to bezpłatne zdjęcia stockowe i każda ich darmowa baza w pewnym momencie może okazać się zbyt wąska dla danej domeny, a obrazy zaczną się powtarzać. Dla największych witryn ta powtarzalność motywów i powielanie tych samych grafik, które za darmo mogą publikować również konkurencyjne strony www – może być sporym wyzwaniem. Dla mniejszych podmiotów, które prowadzą własny adres z umiarkowanym ruchem i nieszczególnie częstymi aktualizacjami contentu, taka podstawowa baza obrazów zawartych w darmowych serwisach stockowych powinna być więcej niż wystarczająca.

7 rekomendacje
44 wyświetlenia
bookmark icon