seo

Proste sposoby na dodanie strony www do wyszukiwarki Google

• Zakładki: 6

Stronę do Google można dodać na kilka różnych sposobów. Eksperci twierdzą, że najbardziej skutecznym sposobem na to jest skorzystanie z narzędzia do zgłaszania nowych stron www lub wysłanie mapy strony do Google Search Console. Poznaj nasz krótki poradnik i dodaj stronę do Google samodzielnie, bez pomocy profesjonalisty.

Dodaj stronę do Google dzięki narzędziu do zgłaszania stron

Narzędzie służące do tego celu znajduje się pod adresem: https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url. Najpierw, konieczne jest zalogowanie się na konto w Google. Następnie, użytkownikowi udostępniany jest krótki formularz, który umożliwia dodanie strony do wyszukiwarki. Trzeba wpisać adres URL witryny i potwierdzić, że nie jest się robotem. Następnie, Google wyświetla komunikat informujący o przetwarzaniu zgłoszenia.

Dodaj stronę do Google przy pomocy Google Search Console

Bez trudu stronę można dodać do wyszukiwarki Google, wysyłając jej mapę do Google Search Console. Najpierw trzeba zweryfikować własność witryny. Po wyborze jednej z metod, trzeba postępować zgodnie z instrukcjami. Zaletą tej metody jest możliwość zgłoszenia do Google wszystkich podstron przy pomocy jednego pliku.

Poczekaj, aż Google zaindeksuje Twoją stronę

Jeżeli nie zależy Ci mocno na czasie, nie musisz podejmować żadnych czynności. Po kilku dniach Google powinno samo zaindeksować nową stronę www. Można nieco przyspieszyć te działania, zostawiając link do swojej strony na innym portalu.

W zależności od tego, na którą z metod się zdecydujesz, potrwa to inny okres czasu. Aby sprawdzić, czy strona została już zaindeksowana, wystarczy wpisać w wyszukiwarce: site:nazwastrony.pl. To dopiero pierwszy krok, jeśli chodzi o jej promocję w sieci. Po potwierdzeniu, że boty Google zaindeksowały witrynę, można rozpocząć proces jej pozycjonowania i promowania. Tylko wtedy może się ona znaleźć wysoko w rankingu wyszukiwarki. Można w tym celu zatrudnić ekspertów, którzy zdecydują, jaka strategia będzie najkorzystniejsza i rozpoczną prowadzenie działań. Dzięki ich systematycznej pracy, każda strona może zyskać i pojawić się na szczycie listy wyszukiwania, co zawsze skutkuje bardziej licznymi odwiedzinami.

6 rekomendacje
76 wyświetleń
bookmark icon